تشخیص خواب رفتن دست و گزگز دست با نوار عصب وعضله

تشخیص علت خواب رفتگی اندام بیماران با تست نوار عصب و عضله :

در مواردی که فرد با علائم خواب رفتن دست و احساس گزگز و مور مور شدن در انگشتان دست مواجه می شود، انجام تست نوار عصب و عضله گیر افتادن عصب مدیان را در مچ دست را تشخیص می دهد که به این حالت در فرد سندرم تونل کارپ گفته می شود. سندرم تونل کارپ شایع ترین بیماری است که موجب خواب رفتگی دستان می شود . این بیماری در خانم ها بسیار شایع می باشد و در مواردی که بیمار زیاد کار می کند یا در زمان حاملگی تشدید می شود.

خواب رفتن دست

یکی دیگر از کاربردهای نوار عصب و عضله در تشخیص علت درد پا می باشد. دردهای سیاتیک ، دردهای مرتبط با دیسک کمر و شدت درگیری ابتلا به دیسک ، قدیمی و جدید بودن و فعال یا غیر فعال بودن آنرا نمایش میدهد.

بیماران مبتلا به کم کاری تیرویید گاهی با علائم خواب رفتن دست و پا و احساس گزگز و مور مور در انگشتان روبرو می شوند. همچنین این بیماران ممکن است در ناحیه مچ پا یا در ناحیه پاشنه پا دردی را حس نمایند که ممکن است با مشکل خار پاشنه اشتباه گرفته شود و مسیر درمان اشتباهی انتخاب شود. پزشک متخصص طب فیزیکی در معاینات بالینی و استفاده از نتایج حاصل از تست نوار عصب و عضله در بیماران مبتلا به مشکل مربوطه نسبت به شناسایی منطقه ایجاد مشکل اطمینان حاصل می نماید.

خار پاشنه

در مواردی که فرد در ناحیه کف پا یا پاشنه پا به متخصص رجوع می نماید نیز تست نوار عصب و عضله گیر افتادگی عصب را در ناحیه مچ پا را تشخیص می دهد. در این دسته از بیماران ممکن است فرد به متخصصین زیادی رجوع کرده باشد ولی به علت عدم تشخیص درست، زمان زیاد و هزینه بسیاری از دست رفته باشد و اینها همه در کنار ثبات درد طاقت بیمار را طاق نموده باشد. که با تشخیص درست و استفاده از ابزارهای تشخیصی دقیقی نظیر نوار عصب و عضله بیماری به صورت صحیح تشخیص داده شده و نسبت به درمان اقدام می شود.

در بیماران مبتلا به ام اس نیز تست نوار عصب و عضله می تواند در تشخیص بیماری و یا تعیین تاثیر داروها مورد استفاده قرار گیرد. در خصوص بیماران مبتلا به ام اس هم ممکن است نوار عصب و عضله کمک کننده باشد. در هنگام بروز حملات ام اس می توان تشخیص را بر عهده تست نوار عصب و عضله گذاشت. در این تست میزان سرعت انتقال پیامهای عصبی در عضلات مورد ارزیابی قرار می گیرد.

در خصوص اطفالی که در راه رفتن دچار مشکل می شوند و توانایی راه رفتن، بالا رفتن از پله ها را نداشته و با ناتوانی در انجام کارهایی که سایر بچه ها قادر به انجام آن نیستند مواجهند، با صلاحدید متخصص اطفال، استفاده از تست نوار عصب و عضله میتواند نسبت به وجود مشکل مطمئن و ناحیه دارای مشکل را شناسایی نمود.

شایان ذکر است که تست نوار عصب و عضله در تشخیص بیماری در افراد مذکور به شرطی موثر واقع می شود که در مرکزی معتبر و توسط متخصص با مهارت کافی صورت گیرد. گفتنی است دکتر سپهریان با دارا بودن سابقه درخشان در زمان تحصیل و پس از آن و نیز تجربه بسیار زیاد که بواسطه موارد متفاوتی که تا کنون به ایشان مراجعه نموده اند کسب شده است توانایی تشخیص بیماری های یاد شده را به وسیله نوار عصب و عضله دارا می باشد. همچنین کیلنیک پیشگام با مدیریت دکتر سپهریان دارای قرارداد با بیمه های خدمات درمانی ، تامین اجتماعی و کمیته امداد می باشد.

تلفن تماس: ۶۶۵۷۶۹۹۱- ۰۹۱۲۸۹۴۰۳۳۱