بهترین دکتر متخصص کمر و ستون فقرات

sp1
اسکن سه بعدی کف پا
February 4, 2017
gar
انواع گردن بند طبی (بریس و ارتز گردن)
February 8, 2017
sw1

به دلیل پیچیدگی کمر، برای درمان مشکلات ستون فقرات به پزشکان متخصص آموزش‌دیده و یک تیم چندرشته‌ای نیاز است تا بتوانند مراقبت‌های جامع و مفیدی برای طیف وسیعی از مشکلات کمر و ستون فقرات، از دیسک کمر گرفته تا پوکی استخوان و تنگی کانال نخاعی ارائه دهند. روش‌های درمانی اغلب با استراحت، انجام ورزش‌های مخصوص کمر و مصرف دارو آغاز می‌شوند. سایر روش‌های درمانی مانند ماساژدرمانی، درمان دستی، فیزیوتراپی، رادیوفرکوئنسی (RF)، تزریق دارو، کشش ستون فقرات و طب سوزنی نیز معمولاً برای درمان کمردرد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر گردن درد، کمردرد و درد قسمت پایینی کمر شما را از انجام فعالیت‌های عادی بازداشته است، به کلینیک ما مراجعه کنید؛ ما پزشکان متخصصی داریم که می‌توانند به شما کمک کنند. بیمارانی که به خدمات تخصصی و پیشرفته‌ی کمر و ستون فقرات نیاز دارند، باید به کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام مراجعه کنند. ما برای عارضه‌های کمر و ستون فقرات در کودکان و بزرگ‌سالان، معاینه‌ای کامل همراه با روش‌های درمانی غیرجراحی و روش‌های جراحی کم تهاجمی را ارائه می‌دهیم؛ ازجمله‌ی این عارضه‌ها عبارتند از:
• مشکل در ستون فقرات گردن (مهره‌هایی که درست در زیر کاسه سر قرار دارند)
• مشکل در ستون فقرات ناحیه سینه (مهره‌های ناحیه‌ی قفسه سینه)
• مشکل در ستون فقرات کمر (مهره‌های قسمت پایینی کمر)
• دردهای نواحی دست، پا، عضلات و زانو که ناشی از آسیب دیدن ستون فقرات باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۸۹۴۰۳۳۱ و ۶۶۵۷۶۹۹۱-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

چه کسی می‌تواند مشکلات کمر و ستون فقرات را درمان کند؟


sw2

ممکن است شما هم مانند بسیاری از افراد، در هنگام انتخاب پزشک برای درمان کمردرد خود، گیج و سردرگم شوید. بسیاری از متخصصان زمینه‌های مختلف پزشکی، کمردرد را درمان می‌کنند که هرکدام آموزش‌ها، مهارت‌ها و رویکردهای مختلفی را در پیش گرفته‌اند. هنگامی که برای اولین بار دچار کمردرد می‌شوید، معمولاً بهتر است ابتدا به یک پزشک متخصص بیماری‌های استخوان و یا یک درمانگر دستی (کایروپراکتور) مراجعه کنید. این پزشک یک معاینه اولیه انجام می‌دهد و بسته به موقعیت و نوع درد، شما را به یک متخصص دیگر ارجاع می‌دهد. درمانگران دستی از طریق دستکاری بدن به صورت فیزیکی، کار خود را انجام می‌دهند و به طور کلی درمان دستی بر روی دستکاری ستون فقرات متمرکز است. آگاه باشید که برخی پزشکان ادعا می‌کنند که بهتر از دیگران می‌توانند این نوع درمان را اجرا کنند؛ بنابراین درمانگری را انتخاب کنید که در مورد ادعای خود برای درمان شما، صادق باشد. در صورتی که به یک متخصص ارجاع داده شدید، به احتمال زیاد آن متخصص یکی از موارد زیر خواهد بود:

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

فیزیاتریست که با نام پزشک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی نیز شناخته می‌شود، در درمان اختلالات اسکلتی عضلانی از طریق روش‌های غیرجراحی تخصص دارد. برخی فیزیاتریست‌ها در یکی از دو زمینه‌ی مدیریت درد و توانبخشی فیزیکی تخصص دارند؛ در حالی که برخی دیگر برای درمان بیمار، هر دو روش را با هم ترکیب می‎کنند. اگرچه امروزه فیزیاتریست‌ها در زمینه‌های گسترده‌ای تخصص دارند، اما برخی از آنها روی یک زمینه‌ی خاص مانند اطفال، طب ورزشی، طب سالمندان و آسیب‌های مغزی تمرکز می‌کنند.

متخصص بیهوشی (مدیریت درد)

اکثر افراد فکر می‌کنند متخصص بیهوشی کسی است که در حین عمل‌های جراحی بر اجرا و مدیریت بیهوشی روی بیمار نظارت دارد. در حالی که بسیاری از متخصصان بیهوشی در واقع در مدیریت درد و برخی از آنها روی درمان مشکلات ستون فقرات، تخصص دارند.

درمانگر فیزیکی و یا کار درمانگر

درمانگران در توانبخشی فیزیکی و یا در کاردرمانی تخصص دارند و از این دو طریق، افراد مبتلا به کمردرد را درمان می‌کنند. لازم به ذکر است که توانبخشی در اکثر روش‌های درمانی کمردرد، به عنوان یک بخش درمانی به شمار می‌رود. سایر متخصصان مانند درمانگران دستی، متخصصین بیماری‌های استخوان و فیزیاتریست‌ها نیز ممکن است درمان فیزیکی را به عنوان یک بخش اصلی در روش درمانی خود در نظر بگیرند.

روماتولوژیست

روماتولوژیست، یک پزشک داخلی است که در تشخیص و درمان بیماری‌های روماتوئیدی که سیستم اسکلتی عضلانی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهند، تخصص دارد. اگر کمردرد شما ناشی از هرگونه آرتریت مانند اسپوندیلیت آنکیوزان باشد، معمولاً یک روماتولوژیست می‌تواند شما را درمان کند. در صورتی که پزشک اولیه‌ای که به آن مراجعه کردید شما را به متخصص دیگری ارجاع داد، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در مورد گزینه‌های موجود در منطقه‌ی زندگی خود تحقیق کنید و یک پزشک متخصص ماهر و باتجربه را انتخاب کنید.

جراح

معمولاً جراحان روی روش‌های درمانی تهاجمی‌تری تمرکز می‌کنند. هم جراحان مغز و اعصاب و هم جراحان ارتوپد، عمل جراحی ستون فقرات را انجام می‌دهند. اکثر افراد فکر می‌کنند که جراحان مغز و اعصاب فقط جراح ناحیه‌ی مغز هستند، در حالی که در حقیقت آنها اکثر عمل‌های جراحی خود را روی ستون فقرات انجام می‌دهند. یک پزشک برای اینکه جراح مغز و اعصاب شود باید به مدت شش تا هفت سال در بیمارستان دوره آموزشی ببیند و تخصص کسب کند، در حالی که جراح ارتوپد حدود چهار تا پنج سال دوره می‌بیند. ازاین‌رو جراحان مغز و اعصاب در موارد ظریف‌تری که شامل نواحی مانند پوشش کانال ستون فقرات می‌شود، تخصص بیشتری دارند. اگرچه هیچ‌کس تمایلی برای انجام عمل جراحی ستون فقرات ندارد، اما در برخی موارد عمل جراحی سریع‌ترین و مطمئن‌ترین راه برای رفع علل درد است.

 مشکلاتی که متخصص کمر و ستون فقرات درمان می‌کند


sw3

بیماری‌های دژنراتیو و آسیبی

صدمات وارده به ستون فقرات

تغییر شکل ستون فقرات

  • اسکولیوز یا کجی ستون فقرات در کودکان و بزرگ‌سالان
  • قوز کمر
  • لوردوز یا انحنای ستون فقرات به سمت جلو
  • کیفوز شوئرمن یا قوس پشتی ستون فقرات
  • سندروم فلت بک یا صاف بودن کمر

مزایای کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام


ما به عنوان متخصص ستون فقرات، روش‌های درمانی جامع و چندجانبه‌ای برای انواع مشکلات کمر و گردن ارائه می‌دهیم. بیمارانی که به ما مراجعه می‌کنند اغلب کمردرد، گردن درد، پادرد و یا گرفتگی عضلات کمر را تجربه کرده‌اند که ممکن است این دردها ناشی از عارضه‌های دژنراتیو یا ضربه‌ای، وارد آمدن صدمه و یا تغییر شکل ستون فقرات باشند.

برتری در درمان و مراقبت

یک متخصص خوب باید خدمات درمانی و مراقبتی جامعی برای بیمار خود ارائه دهد. برنامه درمانی پزشک باید یک رویکرد منسجم و چندجانبه داشته باشد تا بتواند سلامتی را به بیمار بازگرداند.

تیم مجرب و متخصص ستون فقرات و دیگر پرسنل مراقبتی ما، با همکاری یکدیگر در اسرع وقت بیمار را معاینه می‌کنند و تشخیص صحیحی از بیماری او به عمل می‌آورند؛ سپس مؤثرترین روش‌های درمانی موجود را برای او ارائه می‌دهند.

متخصصان ستون فقرات در کلینیک ما در آخرین پژوهش‌ها و آزمایشات بالینی و همچنین روش‌های درمانی و تشخیصی جدید مربوط به ستون فقرات، حضور فعالانه‌ای دارند.

طیف گسترده‌ای از خدمات سرپایی و بستری

جراحان مغز و اعصاب، متخصصان ارتوپدی، پزشکان متخصص تسکین درد، متخصصان فیزیکی و توانبخشی و رادیولوژیست‌ها به عنوان یک تیم چندرشته‌ای با هم کار می‌کنند تا یک برنامه درمانی و مراقبتی مخصوص و متناسب با نیاز هر بیمار طراحی کنند.

همه بیماران به خدمات حمایتی ازجمله فیزیوتراپی، کاردرمانی، خدمات آزمایشگاهی، ارتزها و کفش طبی و سایر روش‌های درمانی جایگزین و مکمل دسترسی دارند.

تداوم درمان و مراقبت

کلینیک ما متعهد به یک رویکرد تیمی است و در هر محله از معاینه، درمان و مراقبت‌های بعد از درمان، نظارت دقیقی روی بیمار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *