درمان جراحی دیسک کمر با لیزر و هزینه آن

da1
درد پشت زانو؛ علت، علائم و درمان بدون جراحی
December 28, 2016
1070-456
درمان روماتیسم ستون فقرات: درد کمر هنگام نشستن و خم شدن
January 1, 2017
Surgeons removing appendix, Pretoria, Gauteng Province, South Africa

ایده‌ی خارج شدن از یک مرکز جراحی بدون تجربه‌ی درد و تنها با یک پانسمان کوچک در پشت، به نظر تحریک‌کننده می‌آید. همین درمان سریع و آسان است که افراد مبتلا به کمردرد مزمن را به سمت استفاده از جراحی ستون فقرات با استفاده از لیزر می‌کشاند.

درصورتی‌که شما به فکر جراحی کمر خود هستید، باید بدانید که جراحی بسته‌ی کمر با کمک لیزر یک روش کم تهاجمی و مؤثر است ولی نمی‌توان از آن انتظار معجزه داشت و باید توجه داشت که این روش برای همه‌ی افراد مناسب نیست.

در کلینیک تخصصی و طب فیزیکی پیشگام، ما آماده شده‌ایم تا در درک و مدیریت مشکلات ستون فقرات به شما کمک کنیم. ما با بررسی تمامی ابعاد عارضه، روش‌های درمانی جامعی را برای رسیدگی به تمام نیازهای شما ارائه می‌کنیم. متخصصان طب فیزیکی ما می‌توانند با تجویز دارو و یا استفاده از روش‌های درمانی چون جراحی با لیزر، به شما در درمان دیسک کمر کمک کنند.
کلینیک ما روز به روز در حال گسترش بوده و از روش‌های جدیدی برای درمان عارضه‌های مربوط به سیاتیک و دیسک کمر استفاده می‌کند. با ارائه‌ی خدمات جامع و بی خطر، ما سعی می‌کنیم که به بهترین نحو به بیماران خدمت‌رسانی کنیم.
اگر می‌خواهید در مورد جراحی با لیزر و مناسب بودن آن برای عارضه‌ی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۸۹۴۰۳۳۱  و  ۶۶۵۷۶۹۹۱-۰۲۱  با متخصصین ما در زمینه‌ی ستون فقرات تماس بگیرید.

جراحی ستون فقرات با لیزر چیست؟


%da%a9%d9%852

عمل جراحی با لیزر از یک اشعه‌ی متمرکز نور (تکنولوژی لیزر) برای از بین بردن بافت‌های نرم احاطه‌کننده‌ی ستون فقرات استفاده می‌کند که این کار با ایجاد یک برش کوچک انجام خواهد شد. این کار اکثرا برای درمان فتق و پارگی دیسک انجام می‌شود، به‌طوری‌که با برداشتن بخش آسیب‌دیده‌ی دیسک، از مقدار درد بیمار کاسته می‌شود. استفاده از لیزر برای این کار، مقدار خون از دست رفته را کاهش داده و باعث می‌شود تا مدت زمان موردنیاز برای بهبودی کمتر شود.

چه زمانی باید از لیزر استفاده شود؟


متخصصین ما از لیزر برای درمان بیماران استفاده می‌کنند ولی فقط در برخی از موارد خاص مانند دیسک کمر.انواع مختلف لیزر درمانی برای موارد زیر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • برداشتن تومورهای نخاعی
 • برداشتن استخوان یا بافت نرم از اطراف یک عصب
 • کوچک کردن دیسک کنار یک عصب

مزایای جراحی ستون فقرات به کمک لیزر


 • عدم ایجاد بافت اسکار در اطراف اعصاب و کاهش خطر عفونت‌های پس از عمل جراحی
 • گرمای دقیق و متمرکز شده بر روی بافت می‌تواند علاوه بر از بین بردن بافت هدف، باعث استرلیزه شدن بافت‌های مجاور شود.
 • شکل‌گیری حداقل میزان بافت‌های اسکار
 • آسیب کمتر به عضلات و بافت‌های نرم اطراف
 • کاهش مقدار خون از دست رفته
 • درد کمتر و نیاز کمتر به داروهای مسکن
 • بهبودی سریع‌تر و بازگشت زودتر به فعالیت‌های عادی
 • افزایش قدرت کشسانی تمامی بافت‌های زنده
 • تحریک شکل‌گیری مویرگ‌های بیشتر در یک سوم خارجی دیسک‌ها (این کار باعث تقویت دیسک و سلامتی بیشتر آن خواهد شد)
 • کاهش میزان واقعی فتق دیسک

جراحی لیزری ستون فقرات چگونه انجام می‌شود؟


%da%a9%d9%853

اکثر افراد به اشتباه فکر می‌کنند که لیزر درمانی برای عارضه‌های مربوط به ستون فقرات شامل عمل جراحی نیست؛ درصورتی‌که لیزر درمانی کمر برخلاف لیزر درمانی برای دیگر نقاط بدن، در اصل یک عمل جراحی است که در کلینیک درد انجام می شود. این عمل نیازمند یک بریدگی برای ایجاد دسترسی به ستون فقرات است و از لیزر می‌توان تنها برای برداشتن بافت‌های نرم استفاده کرد. درصورتی‌که هرگونه بافت سخت چون استخوان نیاز به برداشته شدن داشته باشد، از دیگر ابزارهای جراحی استفاده خواهد شد.

در جراحی لیزری ستون فقرات، جراح از گرمای تولیدشده توسط اشعه‌ی لیزر برای گرما دادن و سپس تبخیر کردن بافت دیسک استفاده می‌کند. به علاوه، لیزر برای بریدن بافت‌های نرم یک ابزار ایده آل است ولی نمی‌توان از آن برای برداشتن خارهای استخوانی که معمولا در بیماران مسن‌تر و مبتلا به تنگی کانال نخاعی وجود دارند استفاده کرد.

تفاوت بین جراحی لیزری ستون فقرات و جراحی کم تهاجمی


هدف از انجام عمل جراحی کم تهاجمی، به حداقل رساندن میزان آسیب‌های وارده به بافت‌های اطراف ستون فقرات است که در نتیجه‌ی آن، درد و مقدار خون از دست رفته کاهش یافته و مدت زمان موردنیاز برای بهبودی نیز کمتر می‌شود. این کار با استفاده از بریدگی‌های کوچک‌تر و استفاده از میکروسکوپ و اندوسکوپ برای دیدن ساختارهای ستون فقرات انجام می‌شود. اندوسکوپ به یکی از این بریدگی‌های کوچک وارد شده و اسکالپل و دیگر ابزارهای جراحی از طریق بریدگی‌های دیگری وارد محیط جراحی می‌شوند. عضلات پشت به صورت عمودی وجود دارند بنابراین برای دسترسی به ستون فقرات باید آن‌ها را از هم جدا کرد. از آنجایی که در این روش عضلات بریده نمی‌شوند، مدت زمان موردنیاز برای بهبودی نسبت به جراحی سنتی باز بسیار کمتر خواهد بود.

جراحی لیزری ستون فقرات معمولا همراه با روش‌های کم تهاجمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پزشکانی که جراحی لیزری ستون فقرات را انجام می‌دهند عقیده دارند که این روش نسبت به جراحی کم تهاجمی با استفاده از تکنیک‌های سنتی‌تر، کارایی بیشتری دارد. این یک باور غلط است که برخی از افراد تصور می‌کنند اکثر فرایند این جراحی با استفاده از لیزر انجام خواهد شد. در واقع، لیزر نقش کوچکی را در طی این عمل جراحی ایفا می‌کند. استفاده از دیگر ابزارهای جراحی برای برداشتن استخوان و رباط‌ها ضروری است.

آیا عمل جراحی ستون فقرات برای من مفید است؟


عمل بسته دیسک کمر برای همه‌ی افراد مناسب نیست. این جراحی همانند همه‌ی عمل‌های جراحی با خطراتی همراه است و در برخی از موارد، دیگر روش‌های درمانی کارایی بیشتری داشته و یا با خطرات کمتری همراه‌اند. مهم است که در مورد عمل جراحی خود با یک متخصص گفتگو کرده و گزینه‌های پیش روی خود را قبل از گرفتن هرگونه تصمیمی بررسی کنید.

عوارض جانبی احتمالی


جراحی ناتمام: احتمالا بزرگ‌ترین مشکل جراحی لیزری، ناکافی بودن اثرات آن است. در برخی از موارد لازم است تا فرد دوباره تحت عمل جراحی قرار گیرد.

اگر به علت بدشکلی‌های ستون فقرات دچار پادرد شده‌اید، جراحی‌های کم تهاجمی یا عمل جراحی لیزری می‌توانند درد شما را کاهش دهند ولی ممکن است نتوانند علت ایجاد مشکل را به صورت ریشه‌ای درمان کنند.

آسیب‌های عصبی: استفاده از لیزر به عنوان یک ابزار جراحی می‌تواند خطر آسیب‌های عصبی را کمتر کند. ولی درصورت انجام عمل توسط یک جراح بی تجربه، ممکن است استفاده از لیزر باعث افزایش خطر آسیب‌های بافتی و عصبی شود.

هزینه‌های عمل جراحی لیزری ستون فقرات


جراحی لیزری ستون فقرات یکی از کارآمدترین روش‌های درمانی مورد استفاده برای کمردرد و دیسک کمر است. بااینکه این عمل هنوز در دست پیشرفت بوده و یکی از جدیدترین روش‌های مورد استفاده است، نمی‌توان گفت که هزینه‌ی آن نجومی است. در بسیاری از موارد، هزینه‌ی جراحی لیزری نسبت به عمل جراحی سنتی ستون فقرات عادلانه‌تر است.

جدا از هزینه‌های اصلی مانند هزینه‌ی اتاق عمل، هزینه‌ی جلسات ملاقات قبل و بعد از جراحی و هزینه‌ی داروها، عوامل متعددی می‌توانند هزینه‌ی عمل جراحی لیزری ستون فقرات را تغییر دهند از جمله:

 • هزینه‌های محلی زندگی
 • عارضه‌ی مورد درمان
 • ایجاد یا عدم ایجاد عوارض
 • تعهد پزشک برای کاهش دادن هرچه بیشتر هزینه‌ها

An elaborate research paper on additional clue one topic might appear to be simple but the truth is it needs careful planning and higher degree of concentration.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *